Jak znaleźć eko suplementy i dodatki do diety?

Ekologiczne suplementy diety są bardzo popularne z różnych względów. Przede wszystkim są one w pełni bezpieczne dla organizmu, a więc można je określić jako niemalże uniwersalne, oczywiście po ustaleniu, co dokładnie chcemy osiągnąć w kwestii naszego zdrowia. Ponadto łatwo je dostać i nie trzeba nawet szukać ich w aptekach. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć eko suplementy oraz wszelkie dodatki do diety, poniżej znajdziesz kilka wskazówek. 

Czym są eko suplementy i dodatki do diety?

Ekologiczne suplementy to naturalnego pochodzenia preparaty, które z reguły bazują na roślinnych substancjach, bogatych w różnego rodzaju mikro i makroelementy, w tym witaminy i minerały. Nie są to żadne związki syntetyczne, a jedynie to, co natura sama stworzyła. W związku z tym ekologiczne suplementy i dodatki pozbawione są wszelkich „ulepszaczy” w postaci konserwantów, sztucznych barwników itp. Nie poddaje się ich skomplikowanej obróbce, tak jak jest to w przypadku tradycyjnych leków. 

Ponadto preparaty tego typu są bogate w wiele składników odżywczych jednocześnie, ponieważ najczęściej są to całe produkty typu jagody goji czy młody jęczmień. W związku z tym stosowanie takich suplementów powoduje, że przyjmujemy wszystko to, w co natura wyposażyła daną roślinę! Warto zauważyć także, że ekologiczne, naturalne preparaty i dodatki do diety są o wiele tańsze aniżeli różnego rodzaju leki, a efekty ich działania bywają zaskakujące.

Jak znaleźć eko suplementy i dodatki do diety – po czym je poznamy?

Czasem szukanie ekologicznych preparatów czy dodatków do jedzenia może się wydawać trudne, bowiem nie do końca wiemy, czego dokładnie szukać. Na szczęście nie ma w tym nic trudnego! Mówiąc o ekologicznych suplementach chodzi nam głównie o naturalne produkty żywnościowe, które z pozoru nawet nie wydają się być suplementami. A przecież można do nich zaliczyć takie rzeczy jak chociażby nasiona chia, które stanowią pyszny dodatek do posiłku i kojarzą nam się głownie z walorami smakowymi. Owszem, większość takich produktów to pyszne urozmaicenie diety, ale na tym nie kończą się ich zalety! Zawierają one bowiem na przykład cenne kwasy tłuszczowe, witaminy C, E, A czy witaminy z grupy B, mnóstwo minerałów i antyoksydantów. 

Oczywiście wątpliwości może tu budzić kwestia tego, czy dany produkt faktycznie jest ekologiczny. Tutaj jednak również nie ma żadnej skomplikowanej zasady. Najczęściej eko suplementy czy inne dodatki do diety są czytelnie oznaczone – odnajdziemy na nich napis „BIO”, „Organic” lub „ECO”. Dzięki takiej informacji mamy gwarancję, że produkt pochodzi z pewnych źródeł, nie zawiera zanieczyszczeń ani sztucznych czy zwyczajnie szkodliwych substancji. 

Poza tym wiele osób nie wie, że nawet herbata może stanowić suplement diety. Posiada ona wiele właściwości korzystnie wpływających na organizm. Wciąż jeszcze spotkać można plotki, że herbata wypłukuje witaminy i minerały, jednak niezupełnie jest to prawdą, a mit ten został obalony w artykule: herbaty i ich wpływ na wchłanianie żelaza z posiłków – prawda czy mit?

W jakich sklepach można kupić eko suplementy i dodatki?

Wybór sklepów, w których znajdziemy preparaty i produkty naturalnego pochodzenia jest ogromny. Są one w końcu dostępne zarówno stacjonarne, jak i online. Wiele osób myśli, że wszelkie suplementy, które wpływają na zdrowie, znajdziemy wyłącznie na półkach w aptece. Nic bardziej mylnego! Owszem, w aptekach również możemy się w nie zaopatrzyć, jednak pamiętajmy, że najczęściej będą to syntetyczne suplementy, niekoniecznie pozyskiwane z natury, a przecież nie o takie nam chodzi. 

Inną opcją są po prostu sklepy z suplementami oraz z ekologiczną żywnością. Największy ich wybór jest oczywiście w sklepach internetowych, w których nie tylko aż roi się od wszelkich preparatów i dodatków do diety, ale są one też szczegółowo opisane, dzięki czemu bez problemu znajdziemy to, czego poszukujemy. Kupimy tam nie tylko suplementy w kapsułkach, ale również produkty takie jak sproszkowana chlorellę czy wszystkim doskonale znany jarmuż. Świetnią opcją jest również sproszkowany korzeń buraka, który oprócz właściwości prozdrowotnych doskonale sprawdzi się jako sposób na dodanie niepowtarzalnego koloru np. naleśnikom. 

Zdarza się, że ekologiczne produkty i tzw. superfoods znajdziemy nawet w niektórych supermarketach, jednak tu najlepiej jest od razu skierować się do działu BIO, by mieć większą pewność, że faktycznie są to rzeczy pochodzące wyłącznie z natury. 

Jak więc widać, eko suplementów i dodatków do diety nie brakuje, a ich wybór jest naprawdę wielki! Główną zasadą poszukiwań jest przede wszystkim napis „eko”, „bio” itp. oraz czytanie etykiet.